euroliga

Efes nakon strašne borbe savladao Partizan

Efes je u okviru 10. kola Evrolige na svom parketu savladao Partizan sa 100:94.

Ekipa iz Istanbula je nakon deset odigranih susreta na polovičnom učinku, dok su Beograđani doživjeli svoj šesti poraz.

Prva četvrtina je protekla u izjednačenom tempu, pa se na prvu obaveznu pauzu otišlo pri rezultatu 22:22. Domaćini su u drugom periodu bili konkretniji, te je nakon 20 minuta igre na semaforu stajalo 50:45 u korist turskog predstavnika.

Crno-bijeli su odigrali sjajan treći kvartal, u kome su stigli do preokreta, a potom i do dvocifrene prednosti, nakon što je Frenk Kaminski pogodio trojku sa zvukom sirene za 74:64.

Ipak, Efes je u odlučujućoj četvrtini vratio momentum na svoju stranu, istopio prednost protivnika i ponovo došao do rezultatskog plusa, koga su do kraja uspjeli sačuvati i konačan ishod je glasio 100:94 u njihovu korist.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Šejn Larkin sa 27, dok se na drugoj strani istakao Kaminski sa 24 poena.