Erling Haaland želio je postići i šesti gol. Evo šta je rekao Guardioli nakon izmjene

Postigavši čak pet golova u pobjedi protiv njemačkog RB Leipziga od 7:0, napadač engleskog Manchester Cityja Erling Haaland preuzeo je vrh u poretku najboljih strijelaca evropske Lige prvaka.

Fantastični norveški nogometaš ima deset golova u elitnom kontinentalnom takmičenju ove sezone.

Ponovio podvig Messija

Do ove utakmice Norvežanin je u Ligi prvaka postigao pet golova u sezoni. Međutim, u ovom susretu mu je trebalo manje od sat za istu brojku.

Haaland je tako postao treći igrač u historiji Lige prvaka koji je na jednom susretu dao pet pogodaka. Prije njega je to uspjelo Brazilcu Luizu Adrianu dok je igrao za ukrajijski Šahtar (protiv bjjeloruskog BATE Borisova) te Argentincu Lionelu Messiju u dresu španske Barcelone (protiv njemačkog Bayera).

Erling Haaland odgovorio Guardioli

"Rekao sam mu (treneru Cityja Pepu Guardioli, op. a.) kada sam izlazio: "Volio bih zabiti dvostruki hat-trick", ali što ja mogu?", rekao je Haaland nakon utakmice u kojoj je igrao do 63. minute.

"Jednostavno volim ovo takmičenje. Volim Ligu prvaka", dodao je Haaland, prenosi HRT.

Prvi meč osmine finala Lige prvaka između Leipziga i Cityja u Njemačkoj završen je rezultatom 1:1. "Građani" su sa ukupnih 8:1 prošli u četvrtifnale.

A šta je Guardiola rekao o svom fantastičnmo napadaču?

"Pet u 60 minuta. Nevjerovatan tip, veliki talent. Snaga, mentalitet – on je serijski pobjednik. Stvarno je dobar. Ranije smo ovdje postigli četiri gola protiv Real Madrida, šest protiv Monaca, četiri protiv Tottenhama.

Međutim, mnogo puta smo ispadali jer primili smo puno golova. Trenutno se ovi momci jako dobro brane", izjavio je čuveni španski trener na klupi Cityja.