NISU SVI ZVIŽDALI

Evo zašto su Saudijci zviždali tokom minute šutnje za Beckenbauera

Fudbaleri Real Madrida izborili su plasman u finale španskog Superkupa nakon što su u saudijskom Riyadhu nakon produžetka pobijedili gradskog suparnika Atletico s 5:3.

Bila je to sjajna utakmica s osam golova, nizom obrata i prilika na obje strane. Atletico je poveo, no Real je okrenuo rezultat s dva gola. Atletico je potom zabio dva gola za novu prednost, da bi Kraljevski klub izjednačio gurnuvši susret u produžetak. Pitanje pobjednika na koncu je razriješeno u produžetku s nova dva gola.

Uoči početka utakmice održana je minuta šutnje za nedavno preminulog velikana svjetskog nogometa Franza Beckenbauera. S tribina na stadionu u Rijadu čuli su se zvižduci dijela gledatelja. Zviždali su Saudijci i Tonju Kroosu, koji je kritizirao način na koji igrači odlaze zbog novca u tamošnju ligu.

Razlog zbog kojeg su gledatelji na stadionu u Rijadu zviždali Beckenbaueru nije bio poznat sve dok španski medij Cadena SER nije došao do jednog saudijskog novinara, koji je to ovako objasnio.

"Ti zvižduci nisu imali nikakve veze s Beckenbauerom, više je to bio kulturalni problem. U Saudijskoj Arabiji nije uobičajeno imati minutu šutnje. Ipak, nisu svi navijači zviždali, već samo jedan dio."