Farah Onešćuk ponovo blistala na svjetskoj sceni. U Bakuu osvojila nove olimpijske bodove

Farah Onešćuk ponovo je blistala na međunarodnoj sceni. Iako, sa 17 godina, jedna od najmlađih učesnica, Farah je ponovo bila najuspješnija reprezentativka Bosne i Hercegovine na Svjetskom seniorskom prvenstvu u streljaštvu.

Kako je saopćio njen matični klub, SK Sarajevo, Onešćuk se na Svjetskom prvenstvu za seniore u Bakuu (Azerbejdžan) hrabro borila sa mnogo iskusnijim takmičarkama.

U veoma jakoj konkurenciji, od čak 140 takmičarki, naša reprezentativka je zauzela 49. mjesto.

"Nedostatak međunarodnog iskustva jakih takmičenja i nedostatak sreće i vremena u zadnoj seriji odnio joj je plasman među 25 najboljih na svijetu.

U konačnici, pogodila je odličan rezultat i lični rekord na međunarodnoj sceni od 626,3 kruga i zauzela je 49. mjesto. Ovim odličnim nastupom osvojila je novih 90 bodova za olimpijsku i svjetsku rang-listu.

Čestitamo Farah na odličnom rezultatu", objavio js Streljački klub Sarajevo.

Dodaju da zbog zbog nedostatka novca nije bilo ekipnog nastupa kod žena.

"Još jednom se zahvaljujemo onima koji su nam pomogli (Federalno ministarstvo kulture i sporta, Ministarstvo kulture i sporta KS) da u zadnji tren nekompletni učestvujemo na SP, a “hvala” i onima koji su mogli pomoći, ali nisu", objavili su iz SK Sarajevo.