Federer dotakao dno: Ovo što je danas doživio progonit će ga dok je živ

Švicarski teniser Roger Federer je poslije 104 minuta igre poražen od Kanađanina Felixa Augera-Aliassimea, 4:6, 6:3, 6:2 i nije uspio da se plasira u četvrtfinale turnira u Halleu.

Roger je pokušavao da se po 11. put domogne trofeja na ovom turniru koji je jedan od onih u sklopu priprema za Wimbledon, ali nije igrao na svom uobičajenom nivou na travi.

U početnom setu, Felix nije iskoristo dvije brejk lopte u šestom gemu i ceh je platio u narednom, Federer je došao do brejka.

To je bilo sasvim dovoljno da dođe i do početnog seta iako je i u desetom gemu spašavao dvije brejk lopte.

U drugom setu, Auger-Aliassime je zaigrao bolje, nije iskoristio tri brejk šanse u četvrtom, ali jeste drugu u šestom gemu za 4:2 i tako je stekao prednost koju je kasnije ovjerio izjednačenjem u meču.

Federer je bio veoma slab na startu seta odluke, dozvolio je dva brejka, Kanađanin je poveo sa 4:0 i nije bilo povratka za igrača iz Basela.

Auger-Aliassime je dobro servirao, meč je završio as servisom i stigao do velike pobjede.

U četvrtfinalu ga očekuje duel sa Marcosom Gironom.

U četvrtfinalu je i Phillip Kohlschreiber koji je pobedio Korentana Mutea iz Francuske, 6:4, 7:6 (4), kao i Andrej Rubljov koji je pobedio Australijanca Džordana Tompsona, 6:4, 6:4.