Konferencijska liga

Fenerbahce, Lille i Maccabi briljirali u gostima. Ajax mora na “popravni”

Fudbaleri turskog Fenerbahcea slavili su u četvrtak na gostovanju kod belgijskog Union SG-a rezultatom 3:0, u prvoj utakmici osmine finala Konferencijske lige.

Fudbaleri pod vodstvom Ismaila Kartala došli su do vodstva već u 20. minuti utakmice odigrane na Lotto Parku u Briselu.

Defanzivac Fenerbahcea Caglar Soyuncu ubacio je loptu u kazneni prostor, a mrežu domaćina zatresao je Michy Batshuayi.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Džeko ušao je u igru u 78. minuti, umjesto Batshuayija, a već u 84. minuti Dijamant upisuje asistenciju, kada sjajno upošljava Oosterwoldea, a ovaj pogađa za 0:2.

U sudijskoj nadoknadi uz podršku iz VAR sobe dosuđen je penal, nakon što je jedan od domaćih fudbalera igrao rukom u kaznenom prostoru. Precizan sa bijele tačke bio je srbijanski fudbaler Fenerbahcea Dušan Tadić, koji postavlja konačan rezultat 0:3.

Dinamo je večeras na Maksimiru ugostio ekipu grčkog PAOK-a, a "Modri“ su također slavili rezultatom 2:0. Oba gola za domaće postigao je Bruno Petković, u 37. i 71. minuti susreta.

Konferencijska liga, prvi susreti osmine finala:

Ajax - Aston Villa 0:0.

Molde - Club Brugge 2:1 (Stenevik 43, Gulbrandsen 90+2/De Cuyper 85 penal).

Olympiacos - Maccabi Tel Aviv 1:4 (El Kaabi 13/Zahavi 4, 30, Sharar 9, Do. Peretz 74).

Sturm - Lille 0:3 (David 28, 51, Zhegrova 71).

Dinamo Zagreb - PAOK 2:0 (Petković 37, 71).

Maccabi Haifa - Fiorentina 3:4 (Seck 13, Kinda 29, Khalaili 67/Nzola 2, Beltran 58, Mandragora 73, Barak 90+5).

Union SG - Fenerbahce 0:3 (Batshuayi 20, Oosterwolde 84, Tadić 90+4 penal).

Servette - Viktoria Plzen 0:0.