Premijer liga bih

Goleada u susretu Širokog i Zvijezde 09, bodovi otišli na Pecaru

Fudbaleri Širokog Brijega trijumfovali su na gostovanju protiv Zvijezde 09 sa 3:2 u 24. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Ova utakmica je bila debitantska za Bojana Trkulju na klupi Zvijezde 09, a prvu šansu na meču imao je Kajode Saliman kada je u petom minutu šutirao glavom preko gola.

Domaći tim je bio taj koji je više pokušavao, pa je tako Bože Vukoja imao šut s oko 20 metara, no to je otišlo pored stative. Ubrzo je na drugoj strani zaprijetio Mihael Kuprešak kada je pogodio prečku, a zatim je Ilija Bagarić poslao jednu loptu tik pored gola.

U 44. minutu Luka Mamić je iskoristio grešku domaćih igrača i lako je matirao protivničkog golmana za 1:0. Predrag Ristanović je minut kasnije nakon kornera pokušao izjednačiti, ali je to otišlo pored gola.

Tu nije bio kraj jer je u sudijskoj nadoknadi Dajan Ponjević nakon centaršuta zakačio loptu glavom i matirao Josipa Bendera za 1:1.

Gosti su krenuli jače u nastavku i prvo je Daniel Lukić izašao sam ispred protivničkog golmana, ali je to Milan Jelovac zaustavio. U istom napadu lopta je stigla do Kuprešaka koji je bio precizan i doveo je do prednosti od 2:1 u 61. minutu.

Uslijedile su nove šanse Mamića i Boža Prusine, no Jelovac je uspješno oba puta reagovao. Za veliki šok gostiju pobrinuo se Godsvil Vadze fenomenalnim golom sa oko 20 metara za 2:2 u 79. minutu.

Ipak već u sljedećem napadu Činedu Stefen se oslobodio svog čuvara i lako je matirao Jelovca za novo vođstvo od 3:2. Onda je u 84. minutu Filip Taraba dobio drugi žuti, odnosno crveni karton i gosti su ostali s igračem manje, no to ih nije omelo da dođu do pobjede od 3:2.

U narednom kolu Široki Brijeg dočekuje GOŠK, a Zvijezda 09 gostuje Zrinjskom.