Najviše odbrana

Golman Crvene zvezde novi rekorder Lige šampiona

Golman Crvene zvezde Omri Glazer postao je sinoć rekorder Lige šampiona pošto je u porazu od Manchester Cityja (1:3) imao čak 13 odbrana, saoštio je specijalizovani portal za statistiku "Madridzone".

Glazer je fenomenalno branio u većem dijelu meča na stadionu "Etihad" i bio najzaslužniji što je Zvezda na poluvrijeme otišla sa prednošću od 1:0, ali je imao nesreću da u 60. minutu kiksne i omogući Hulijanu Alvarezu da postigne gol iz slobodnog udarca, dok je kod preostala dva gola bio bez šansi da odbrani.

Izraelac je na listi po broju odbrana prestigao Fernanda Musleru koji je imao 12 odbrana na meču Galatasaray - Real Madrid koji je odigran 22. oktobra 2019. godine.

U grupi golmana sa po 11 odbrana u Ligi šampiona je i doskorašnji kapiten Crvene zvezde Milan Borjan koji je toliko zaustavljenih udaraca imao u porazu 1:6 od PSG-a, 3. oktobra 2018. godine.