“Građani” ruše sve pred sobom u Engleskoj. “Tobdžije” pale u sudijskom vremenu

Manchester City je nastavio fantastičan pobjednički niz u engleskoj Premier ligi savladavši Arsenal sa 2:1 na londonskom Emiratesu.

"Tobdžije" su bile bez glavnog trenera Mikela Artete (izolacija kod kuće zbog COVID-19) nakon što su dobili posljednje četiri utakmice u Premier ligi, dok je prvak City stigao sa nizom od čak deset uzastopnih prvenstvenih pobjeda.

Domaći "Gunnersi" su poveli u 31. minute, kada je Kieran Tierney u kaznenom prostoru uposlio Bukaya Saku, koji je matirao golmana "Građana" Edersona.

Nakon osam minuta u drugom poluvremenu VAR je odigrao bitnu ulogu. Ekipi Pepa Guardiole dosuđen je jedanaesterac nakon što je Granit Xhaka faulirao Bernarda Silvu u kaznenom prostoru, a Riyad Mahrez pogodio za izjednačenje.

Samo nekoliko trenutaka kasnije došlo je do još veće drame. Stioper Cityja Aymeric Laporte glavom je proslijedio loptu pored svog golmana Edersona da bi je Nathan Ake maknuo sa gol-linije, a Gabriel Martinelli je šutirao preko gola.

Potom je Arsenalov prvotimac Gabriel isključen zbog drugog žutog kartona nakon faula na napadaču Cityja Gabrielu Jesusu. Brojčana prednost pomogla je da City dominira terenom, a slom Arsenala uslijedio je u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Nakon ubačaja Kevina de Bruynea domaći bek Rob Holding je odbio loptu kou je Rodri proslijedio u mrežu.

Ovaj rezultat ostavlja Arsenal na četvrtom mjestu sa 36 bodova iz 20 utakmica, a City i dalje vodi s 51 bodom iz 21 utakmice.