Hadžibegić nakon poraza: “Nismo mogli izdržati ritam”. Selektor imao i duel sa bh. navijačima

Od sjaja do očaja. Tako bismo mogli opisati prva dva kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine, kad je u pitanju nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine.

"Zmajevi" su u prvom kolu prije tri dana u Zenici razbili Island sa 3:0. Međutim, večeras je ista postava, gotovo bez ispaljenog metka pala u Bratislavi.

Nije pomogao ni Džeko

Slovaci, mada uzdrmani neočekivanim domaćim remijem u prvom kolu protiv Luksemburga, glatko su savladali "Zmajeve" sa 2:0. Nije nam pomoglo ni to što je posljednjih pola sata odigrao i nedovoljno oporavljeni Edin Džeko.

Dijamant je propustio susret u Zenici. No, večeras je selektor Faruk Hadžibegić i njega gurnuo u vatru te promijenio formaciju sa igračem više u veznom redu u drugom poluvremenu.

Nažalost, ni to nije urodilo plodom, mada smo u drugom dijelu bili bolji rival.

Stvorili smo samo jednu pravu šansu, ali ni nju nismo iskoristili. Ermedin Demirović iz blizine šutirao je glavom pored gola.

Hadžibegić: Slovaci su iskusna ekipa

"Pravili smo individualne greške, to je presudilo protiv iskusne ekipe koja će biti tvrd orah mnogima. Bez koncentracije svih 90 minuta teško je postići bolje rezultate. Kvalifikacije traju deset utakmica, svi će tražiti šansu da budu među prva dva.

Imamo tri boda. To trebamo cijeniti. Pokazali smo u Zenici da možemo. Ali, mene brine koliko možemo izdržati taj ritam ritam. U tri dana to nismo mogli izdržati i to je jedan od razloga za poraz", rekao je Hadžibegić.

Inač,e nakon utakmice selektor Hadžibegić imao je i verbalni duel sa nekolicinom bh. navijača na tribinama stadiona u Bratislavi.