skandal u ligi prvaka

Hoće li reagovati UEFA? “Delije” istakle transparent posvećen ubijenim teroristima na Kosovu

"Delije" su tokom utakmice Lige prvaka protiv Young Boysa "odali počast" trojici napadača

Navijači Crvene zvezde, "Delije" sinoć su tokom utakmice evropske nogometne Lige prvaka protiv Young Boysa "odali počast" trojici napadača ubijenih u Banjskoj u kosovskoj općini Zvečan 24. septembra.

Sredinom prvog poluvremena nacionalistički navijači istaknuli su transparente s imenima Igora Milenkovića i Bojana Mijailovića, dvojice od trojice ubijenih napadača u oružanom napadu na sjeveru Kosova, prenosi Koha Ditore.

Osim toga, uveličali su i fotografiju Stefana Nedeljkovića, koji je također ubijen u blizini manastira Banjska. Nedeljković je bio veliki navijač beogradskog kluba.

Pritom su svih 90 minuta bili prisutni povici "ubij, zakolji, da Albanac ne postoji" i "Kosovo je Srbija".

Sada ostaje za vidjeti hoće li UEFA (Evropska nogometna federacija) nešto poduzeti jer je riječ o uplitanju političke stvari na sportskom događaju.

Susret između Crvene zvezde i švicarskog Young Boysa završen je neriješenim rezultatom (2:2).

U akciji u Banjskoj, za koju je odgovornost preuzeo Milan Radoičić, poginuo je narednik kosovske policije Afrim Bunjaku. Napad su Vlada Kosova, Evropska unija i Sjedinjene Američke Države opisali kao teroristički.