Hornetsi imali noć za historiju NBA lige. Uništili Pacerse i zabili najveći broj koševa u sezoni

Trener Charlottea James Borrego dao je svojim igračima jednostavnu uputu u srijedu navečer: "neka lete terenom".

Hornetsi nisu razočarali. Ubacili su 24 "trojke", srušili rekord franšize u jednoj utakmici i postigli najveći broj poena u NBA ligi ove sezone pobjedom nad Indiana Pacersima od čak 158:126.

"Večeras smo nekako ušli u tu zonu u trećoj četvrtini i nismo se osvrtali", rekla je Kelly Oubre Jr., koji je zabio rekordnih 39 poena i ubacio deset "trojki", što je također njegov rekord karijere, prenosi ESPN.

"Niko od nas danas nije išao na brojke. Samo smo htjeli igrati čvrsto."

Brojke su, međutim, bile nevjerojatne:

• Oubre je šutirao 12 od 18 iz igre i promašio je samo pet trojki. Postao je tek peti igrač u historiji lige koji je pogodio deset "trojki" kao igrač s klupe.

• LaMelo Ball je ostvario svoj četvrti triple double ove sezone sa 29 poena, 13 asistencija i deset skokova. Time je izjednačio učinak LeBrona Jamesa na trećem mjestu za igrače koji su toliko broj triple doubleova ostvarili prije nego što su napunili 21 godinu.

• Prrma Elias Sports Bureau, Ball i Oubre postali su šesti saigrači u povijesti NBA s triple-doubleom i deset pogođenih "trojki" u jednom meču.

• Sveukupno, četiri igrača Hornetsa nadmašila su cifru od 20 poena, izjednačivši rekord sezone po broju pogođernih "trojki".

• I Hornetsi su zabili 87 poena u drugom poluvremenu, najviše od bilo koje ekipe nakon prvog poluvremena otkako su Houston Rocketsi postigli 94 protiv Denver Nuggetsa 10. januara 1991. godine.

Charlotte je također prekinuo niz od dva poraza, ali i dobio četiri utakmice u nizu protiv Pacersa, koji su osiromašeni ozljedama. Pacersi su eliminirali Hornetse u play-in rundi prošle sezone. Ovih 158 poena je najviše koliko su Pacersi primili u historiji ekipe.