Hrvatska osvojila prvo mjesto u grupi i plasirala se u završni turnir Lige nacija

Hrvatska reprezentacija pobijedila je u drami posljednjeg, šestog kola natjecanja po skupinama Austriju u Beču 3:1 i tim rezultatom zadržala prvo mjesto tabele grupe 1 elitne grupe Lige nacija.

Ta pozicija vodi Hrvatsku na završni turnir četiri najbolje momčadi natjecanja koji će se održati od 14. do 18. juna sljedeće godine. Uz Hrvatsku tamo će nastupiti i Nizozemska, a za preostala dva mjesta se bore Mađarska i Italija, odnosno, Portugal i Španija.

Na poluvremenu utakmice Hrvatska je kombinacijom svog rezultata u uvodnom dijelu (1:1) i prednosti Danske protiv Francuske (2:0) pala na drugo mjesto poretka, a to znači i ostala bez šanse da se plasira na završni turnir. Ipak, golovima Marka Livaje i Dejana Lovrena ponovno je preuzela vodstvo u kojem je bila nakon što je Luka Modrić zabio na otvaranju utakmice. Tu prednost poništio je Christoph Baumgartner u osmoj minuti, no nakon tri savršeno iskorištene minute sredine nastavka i dva gola Hrvatske, novog povratka za Austriju nije bilo.