Muzika

Johnny Štulić brutalno odgovorio Pađenu: Po običaju izvrće i laže

Johnny Štulić portret ima bradu

Johnny Štulić oglasio se povodom otvaranja Muzeja novog vala u Zagrebu.

"Povodom otvaranja Muzeja novog vala primoran sam objasniti da izloženi ručnik i tenisice nisu moje, već Pađenove, pošto idu uz njegove zebraste špilhoznice u kojima je svirao na Zadovoljštini. Moje su tri pedale koje su mi kod njega ostale. Za njih nije imao odobrenje da ih daje, kao što kaže, jer po običaju izvrće i laže", napisao je Štulić za portal Ravno do dna.

Zloćudna upotreba lika

"A što se bunta tiče, direktorica Turističke zajednice grada Zagreba je zadnja osoba da se u taj pojam ugrađuje, koliko je, uostalom, nakaradna i sama pomisao da Muzej (po sebi smetlište povijesti i odlagalište otpada) – otvoren i odobren uz pomoć ustanovljenih krvopijskih strukovnih i inih udruženja – na otporu počiva", dodao je.

"A za moj dijelak u tome, izjavljujem da je to zloćudna zloupotreba moga lika i stiha iz najnižih pobuda, i da mi se, kao strancu koji nema ništa s vama, skinete s nježnika", zaključio je za kraj.

Naime, Jurica Pađen rekao je da je Muzeju poklonio Štulićev ručnik.

"Ja sam dao svoje čuvene narančaste hlače, tigraste, koje su prvi put imale premijeru u Splitu. Bilo je to na koncertu Mirodrom, kad je Aerodrom svirao pred 50 tisuća ljudi. Bile su drugi put snimljene s grupom Azra u Domu sportova. Tada smo snimali live album Zadovoljština koji se isto često pušta na televizijama", rekao je Pađen za RTL.

Brojne donacije

"Dao sam neke svoje albume, original tekstove, plakat od grupe Aerodrom i neke Štulićeve memorabilije koje su ostale kod mene. To su tri gitarske pedale i ručnik s kojim se brisao poslije koncerata. Naravno opran. To nisam htio dati bez njegovog pristanka nego sam ga nazvao, uvjeren da od toga neće ništa biti…", dodao je.

U petak je u Zagrebu otvoren Muzej novog vala. To je multimedijalni prostor s mnoštvom izložaka, predmeta, fotografija i drugih dokumenata iz kasnih 70-ih i 80-ih. Muzej je opremljen zahvaljujući brojnim donacijama protagonista toga vremena, uključujući književnike, umjetnike, muzičare i autore stripova.