Jusuf Nurkić jači od “Vukova”. Napokon zaigrao i Luka Garza

Jusuf Nurkić upisao je odličan double-double učinak u NBA ligi.

Najbolji bosanskohercegovački košarkaš za samo 25 minuta ostvario je 14 poena i čak 16 skokova za Portland Trail Blazerse. Dodao je tome četiri asistencije.

Ekipa iz Oregona savladala je Minnesota Timberwolvese sa uvjerljivih 133:112.

Briljirao je bek Blazersa Damian Lillard sa čak 38 koševa. All-star bek izjednačio jhe klupski i vlastiti rekrod sa 11 pogođenih "trojki" (šutirao je 17/11).

Odmarao je posljednju četvrtinu meča u kojem je Portland imao i 27 poena prednosti. Jerami Grant je dodao 24 za pobjednike.

U poraženom timu "Vukova" napokon je nastupio i Luka Garza. Bh. krilni centar upisao je svoj drugi ovosezonski nastup. Za četiri minute pogodio je svoj jedini šut za dva poena i dva skoka.

Garza je ljetos stigao u redova Wolvesa nakon debitantske sezone u najjačoj svjetskoj ligi koju je proveo u Detroit Pistonsima. Ugovor sa "Vukovima" je izborio kroz trening kamp.

No, uglavnom ove sezone nastupa u G-ligi (razvojna NBA liga).

Zanimljivo, samo 48 sati ranije, isti su rivali također odmjerili snage. Nurkićev Portland je i tada savladao Minnesotu rezultatom 124:118. Jusuf Nurkić je za 26 minuta ubacio osam poena uz 15 skokova.

Garza u tom duelu nije ulazio u igru.

Portland se drži na solidnom omjeru od 15 pobjeda i 12 poraza za trenutno šesto mjesto u Zapadnoj konferenciji. Minnesota je 11. sa omjerom od 13/14.