Jusuf Nurkić odigrao partiju sezone, pogodio pet “trojki” za rekord karijere

Jusuf Nurkić postigao je lični rekord sezone od 28 poena uz 15 skokova i šest asistencija.

Najbolji bosanskohercegovački košarkaš time je pomogao da njegovi Portland Trail Blazersi savladaju Charlotte Hornetse (124:113) u duelu NBA lige.

Startni centar Blazersa je ubacio čak pet "trojki" za rekord karijere (iz sedam pokušaja). Imao je i tri blokade i dvije osvojene lopte.

U 29 ovosezonskih utakmica, Jusuf Nurkić je na prosjeku od 14,3 poena, 9,7 skoka i 2,9 asistencije za 28,6 minuta na trerenu.

Najefikasniji u redovima Portlanda bio je Jerami Grant sa 32 poena. Imao je i deset skokova odlični krilni košarkaš.

Na drugoj strani, LaMelo Ball je upisao 27 poena, sedam skokova i sedam asistencija. No, nije uspio spriječiti deseti poraz svog tima u posljednjih 12 utakmica.

P.J. Washington dodao je 22 poena za "Stršljenove". Ovo je bio 15. uzastopni poraz za Hornetse na gostovanju u Portlandu. U Oregonu su posljednji put slavili još 29. marta 2008. godine (93:85).

Tada je franšiza nastupala pod imenom Bobcatsi.

Damian Lillard dodao je 17 koševa i devet asistencija za Blazerse. Josh Hart je ubacio 11 koševa uz 13 skokova. No, Lillard je šutirao samo 18/5 iz igre.

Bila je to prva domaća utakmica za Portland otkako je Lillard nadmašio Clydea Drexlera kao najbolji strijelac u historiji kluba.

All-star bek je nagrađen ovacijama u prvoj četvrtini,. Dobio je i videoporuke bivših auigrača, trenera i sadašnjih NBA igrača, uključujući Stephena Curryja i Kevina Duranta.

Trail Blazersi su održali ceremoniju za Lillarda na terenu nakon utakmice.