Jusuf Nurkić se vratio na parket nakon oporavka od povrede, Portland pobijedio Atlantu

Jusuf Nurkić se vratio na parket nakon oporavka od povrede lista noge, a njegov Portland je ostvario pobjedu u tijesnom meču protiv Atlante.

Susret je riješen u dramatičnom finišu, a ključne poene postigao je igrač utakmice Damian Lillard (42 poena) s linije slobodnih bacanja, za konačnih 129:125 na tri sekunde prije kraja.

Jusuf Nurkić je proveo u igri 26 minuta, ali svega četiri sekunde je dobio u zadnjoj četvrtini. Upisao je 12 poena, pet skokova te po jednu asistenciju, blokadu i ukradenu loptu.

Jusuf Nurkić se vratio na parket

Kod poraženih Hawksa se istakao Dejounte Murray (40 poena).

Portland je trenutno na 12. mjestu Zapada s omjerom 24-26.

Minnesota je sinoć na svom terenu poražena od Sacramenta (111:118), u pobjedničkom sastavu je blistao De'Aaron Fox (32 poena). Luka Garza nije ulazio u igru kod domaćih Timberwolvesa.

Luka Dončić odigrao je novu sjajnu utakmicu, a Dallas Mavericksi nadoknadili su -11 iz treće četvrtine i minimalan zaostatak u četvrtoj te na kraju pobijedili Detroit Pistonse 111:105.

Samo nekoliko dana nakon što je zbog povrede gležnja morao napustiti utakmicu protiv Phoenix Sunsa poslije samo tri minute, a onda i propustiti subotnji susret protiv Utah Jazza, Dončić se vratio na parket uz blistav učinak. Za tek 36 odigranih minuta i uz šut 17-24 iz igre, od čega 5-11 za tri poena, slovenska superzvijezda NBA lige i njen drugi strijelac u ovoj sezoni ubacio je 53 koša, imao osam skokova i pet asistencija.

Kako navodi Sport centar, Dončić je do tog učinka stigao nakon što je bio nezaustavljiv tokom cijelog duela, a posebno impresivan na početku susreta. Ubacio je 18 od prvih 20 koševa svoje ekipe i čak 24 od 30, koliko su Mavericksi ubacili u otvarajućoj četvrtini. Nijedan igrač u NBA ligi nije ubacio više u prvoj četvrtini utakmice ove sezone. Osamnaest poena dodao je u trećoj.