liga prvaka

Kakva ludnica večeras u Ligi prvaka: Gorio je Bernabeu, a ni u Londonu nije bilo tiše

Kakve su utakmice večeras odigrane u okviru četvrtfinala Lige prvaka u nogometu!

U dva susreta četvrtfina finala, u kojima su se sastali Real Madrid i Manchester City, te Arsenal i Bayern Minhnen viđeno je 10 golova.

Nevjerovatan susret na Santiago Bernabeu između Real Madrida i Manchester Citya završen je rezultatom 3:3, dok su Arsenal i Bayern također remizirali. Bilo je 2:2.

Arsenal i Bayern u Londonu su remizirali rezultatom 2:2, a domaći tim je pogotkom Sake došao u vodstvo u 12. minuti. Nije međutim dugo trajala radost Arsenala, jer poravnanje Bayernu već u 19. minuti donosi Serge Gnabry, a u 32. minuti sa bijele tačke Harry Kane pogađa za 2:1.

Domaća ekipa je očekivano krenula nešto ofanzivnije nakon drugog gola Bayerna, pa su u 76. minuti pogotkom Trossarda uspjeli poravnatai za konačanih 2:2.

Utakmica Real Madrida i Manchester Cityja opravdala je epitet finala prije finala ovogodišnje Lige prvaka. Branitelj naslova poveo je nakon samo dvije odigrane minute pred gotovo 77 hiljada okupljenih na Santiago Bernabeuu. Bernardo Silva lukavo je izveo jedan slobodan udarac i loptom uz prvu stativu iznenadio Andriya Lunina za vodstvo gosta.

Ipak, slavlje Engleza trajalo je samo deset minuta. Eduardo Camavinga pucao je malo van kaznenog prostora, a Ruben Dias mijenja smjer lopti i ostavlja Stefana Ortega nemoćnim za vraćanje utakmice na početak.

Preokret u prvoj polovici prvog dijela kreirao je Rodrygo, koji je pobjegao svome čuvaru i mirno pogodio između igrača i golmana Cityja za prednost "Kraljevskog kluba".

Jednakim ritmom nastavljen je susret u španjolskoj metropoli, ali bez realizacije. Redom su pokušavali Jack Grealish, Phil Foden i Rodri za "Građane", ali njihovi udarci bili su lak zadatak za Lunina na golu Reala, dok su Vinicius i Federico Valverde s druge strane bili neprecizni. Ipak, upornost momčadi Pepa Guardiole isplatila se u 66. minuti. Trenutak inspiracije iskoristio je Foden, koji je s 20-ak metara pogodio neobranjivo u "rašlje" pored nemoćnog Lunina.

Gvardiol se pogotkom u 71. minuti promovirao u protagonista susreta. Desnom nogom, svojom "slabijom", pogodio je sjajno u "malu mrežicu" Realovog gola.