Katar – Senegal 1:3, domaćin na korak do ispadanja sa Svjetskog prvenstva

Na utakmici Svjetskog prvenstva Senegal savladao Katar reprezentativci senegala slave grupa sa klup u trenirkama grli se i ljudi pritrčava im igrač u bijelom dresu raduju se trava

Senegal je pobijedio Katar u drugom kolu grupe A Svjetskog prvenstva s 3:1. Strijelci su za Senegal bili Boulaye Dia u 44., Famara Diedhiou u 48. i Bamba Dieng u 84. minuti. Za Katar je pogodio Muntari u 78. minuti. Ovo je drugi poraz Katara na ovom turniru. U prvom kolu su izgubili od Ekvadora 2:0, dok je istim rezultatom Nizozemska slavila protiv Senegala na otvaranju. Od 17 sati u ovoj grupi igraju Nizozemska i Ekvador.

Katar je koštalo očajnih 60 minuta

Nakon užasne partije u prvom kolu protiv Ekvadora, Katar je odigrao puno bolje, posebice u nastavku kad je dominirao utakmicom. Od 60. minute Katar je stalno napadao, a golman Senegala Mendy je čudesnom obranom zaustavio čisti gol. No, 12 minuta prije kraja bio je nemoćan nakon lijepog udarca Muntarija za povijesni prvi gol Katar na Mundijalima.

Ipak, samo šest minuta kasnije Bamba Dieng je zabio za mirnu završnicu Senegala i zasluženu pobjedu. Katar je boljeg rezultata koštalo jako loših prvih 60 minuta.

Strijelac vodećeg pogotka za Senegal bio je Boulaye Dia, koji je u 41. minuti iskoristio veliku grešku domaćeg stopera Khoukhija i s deset metara pogodio bliži kut katarskog gola. Za 2:0 strijelac je bio Famara Diedhiou u 48. minuti. Udarac iz kuta izveo je Jakobs, a Diedhiou u padu glavom poslao loptu pod gredu.

Na začelju grupe A Svjetskog prvenstva Katar bez bodova

Domaćin je smanjio u 78. minuti, kad je na ubačaj Mohammada glavom mrežu zatresao Mohammed Muntari i tako postao strijelac prvog katarskog pogotka na svjetskim prvenstvima. Veselje domaćih navijača i nada u veliki preokret nije dugo potrajala, jer je u 84. minuti Senegal došao i do trećeg pogotka, a strijelac za konačnih 3:1 bio je Bamba Dieng.

Senegal se s tri boda izjednačio s reprezentacijama Nizozemske i Ekvadora, a na začelju je Katar bez bodova i već sada gotovo bez mogućnosti za plasman u drugi krug.