Katastrofa Uniteda u gradskom derbiju. De Bruyne ponovo Guardiolin heroj

Nogometaši Manchester Cityja ponovno su se odvojili na šest bodova prednosti uz jednu odigranu utakmicu više od drugog Liverpoola na vrhu ljestvice engleske Premier lige zahvaljujući domaćoj pobjedi (4:19 protiv gradskog rivala Manchester Uniteda u susretu 28. kola.

Prvo ime dvoboja bio je belgijski veznjak Kevin De Bruyne koji je postigao dva pogotka u prvom poluvremenu za ekipu trenera Pepa Guardiole, prvi za vodstvo 1:0 u 5. minuti, a drugi za prednost 2:1 u 28. minuti.

U međuvremenu je Jadon Sacho u 22. minuti preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora nakratko poravnao na 1:1, prenose "Sportske novosti".

U nastavku je igrao samo City koji je nizao priliku za prilikom, no u strijelce se upisao samo Riyad Mahrez koji je u 68. minuti pogodio za 3:1, da bi početkom sudačke nadoknade postavio konačnih 4:1.

Vodeći City sada ima 69 bodova, drugi je Liverpool sa 63 i utakmicom manje, dok je United ostao peti sa 47 bodova, jednim manje uz odigrane utakmice više od četvrtog Arsenala.

Ranije u nedjelju je Arsenala kao gost sa 3:2 savladao "davljenika" Watford. Za važnu pobjedu "Topnika" pogađali su Oedegaard (5), Saka (30) i Martinelli (52), dok su strijelci za Watford bili Hernandez (11) i Sissoko (87).

Ovim porazom Watford je ostao pretposljednji 19. sa 19 bodova, tri manje uz utakmice odigrane više od 17. Evertona koji zauzima posljednju poziciju koja osigurava ostanak.