pobjeda domaćina

KK Bosna slavila u Skenderiji, prva pobjeda u okviru Lige za prvaka BiH

Ekipa KK Bosna Meridianbet u Skenderiji je dočekala HKK Široki i slavila prvu pobjedu u okviru Lige za prvaka BiH rezultatom 85:69.

Popularni Studenti su u prva dva kola Lige za prvaka doživjeli dva poraza, jedan na domaćem parketu od KK Borac, a jedan na gostovanju u Tuzli gdje ih je savladao OKK Sloboda. Gosti iz Širokog su u prva dva kola Lige za prvaka imali polovičan učinak, poraženi su i oni u Tuzli, ali su slavili na domaćem parketu ubjedljivu pobjedu protiv Mladosti MG.

Bolje otvaranje meča imali su domaći košarkaši koji su na kraju prve četvrtine imali prednost od osam poena razlike, a do kraja prvog poluvremena tu prednost su povećali na plus 13.

Treću četvrtinu u svoju korist riješili su gosti, rezultatom 12:17 i tako u posljednju dionicu ušli sa zaostatkom od osam poena. Iako su u posljednjoj dionici gosti bili blizu rezultatskom egalu, domaćin je zaigrao mnogo bolje i na kraju slavio pobjedu rezultatom 85:69. Sjajnu pariju pružio je Sead Hadžifejzović koji je ubacio 25 poena za 22 minute koliko je proveo na parketu.

U istom terminu igrana je utakmica između domaćina KK Igokea i gostujuće ekipe OKK Sloboda iz Tuzle. Domaćin je na kraju slavio rezultatom 87-76 te tako zadržao maksimalan učinak u Ligi za prvaka. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Jackie Carmichael sa 21 poenom, Andrija Bojić igrač Slobode je sa 23 poena bio najefikasniji igrač susreta, javlja SportCentar.