Kvalifikacije za SP: Fudbalerke BiH u Podgorici pobijedile Crnu Goru

Ženska fudbalska „A“ reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u Podgorici Crnu Goru, rezultatom 2:0, u utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2023.

U prvom poluvremenu bh. tim je imao terensku inicijativu i popularno zvane ”zmajice” su više pokušavale da ugroze protivnički gol, dok domaće nisu prijetile golmanici Enveri Hasanbegović. Takva igra isplatila se u 21. minutu kad Merjema Medić šalje loptu na desnu stranu za Sofiju Krajšumović koja precizno šutira za prednost Bosne i Hercegovine – 1:0.

U nastavku su i Crnogorke krenule sa otvorenijom igrom što im je donijelo nekoliko prilika, ali ipak konkretnije su bile reprezentativke Bosne i Hercegovine pa je šansu u 76. minutu propustila Selma Kapetanović kad je neometana sa 15 metra loptu poslala preko gola.

Reprezentativke Bosne i Hercegovine u 81. minutu izvode dobru akciju. Amela Kršo sa lijeve strane šalje loptu u sredinu za Milenu Nikolić koja pogađa mrežu za konačnih 2:0.

Reprezentativke Bosne i Hercegovine 6. septembra gostovat će u Azerbejdžanu i uz pobjedu u tom susretu imaju realne šanse da ostvare plasman u baraž za SP.

Crna Gora - Bosna i Hercegovina 0:2

Trening centar FSCG u Podgorici (Crna Gora). Sutkinja: Sofik Torosyan (Armenija). Pomoćnice: Liana Grigoryan, Liana Yagmuryan (obje Armenija) Četvrti sudija: Henrik Nalbandyan (Armenija). Strijelci: 0:1 - Krajšumović (21. minuta), 0:2 Nikolić (81.). Žuti kartoni: Đoković, Šaranović, Stanović, Karličić (Crna Gora), Medić, Kamerić, Slišković (Bosna i Hercegovina).

CRNA GORA: Anastasija Krstović, Aleksandra Popović, Maja Šaranović, Marija Maraš (od 83. minuta Nada Đurđevac), Helena Božić, Darija Đukić (od 72. Jelena Vujadinović), Jasna Đoković, Jelena Karličić, Nadia Stanović, Slađana Bulatović, Anđela Tošković. Selektor: Mirko Marić.

BOSNA I HERCEGOVINA: Envera Hasanbegović, Alma Kamerić (od 80. Amira Spahić), Gloria Slišković, Melisa Hasanbegović, Amela Kršo, Zerina Piskić (od 90. Ena Taslidža), Dajana Spasojević, Marija Ana Milinković, Sofija Krajšumović (od 70. Minela Gačanica), Mejrema Medić (od 46. Selma Kapetanović), Milena Nikolić. Selektorka: Samira Hurem.