Leicester u ljepotici kola razbio Manchester United

Leicester je u uzbudljivoj utakmici osmog kola Premiershipa savladao Manchester United 3:2.

United je poveo u 19. minuti prekrasnim golom Masona Greenwooda, da bi već u 31. minuti Tielemans izjednačio majstorijom poslije velike greške Harryja Maguirea.

Drugo poluvrijeme bilo je nešto mirnije, a onda se rasplamsalo 15-ak minuta prije kraja. Caglar Soyuncu donio je preokret Leicesteru u 78. minuti golom nakon ubačaja iz prekida, dok je u 82. minuti Rashford poravnao na 2:2 na asistenciju Lindelofa.

Već u idućoj minuti Vardy je odličnim udarcem poslije dodavanja Pereza vratio vodstvo Leicesteru, a konačnih 4:2 postavio je svojim prvijencem za Leicester Patson Daka i postao prvi nogometaš iz Zambije koji je zabio gol u Premiershipu.

United je tako ostao na četiri boda zaostatka u odnosu na vodeći Liverpool.

U ostalim utakmicama, Manchester City rutinski je savladao Burnley 2:0 golovima Silve i De Bruynea. Norwich i Brighton odigrali su bez pogodaka, a Southampton je pobijedio Leeds 1:0 golom mladog Albanca Armanda Broje. Aston Villa bila je na pragu pobjede protiv Wolvesa i vodila 2:0 pogocima Ingsa i McGinna, da bi uslijedio veliki preokret. Saiss je u 80. smanjio na 2:1, Coady u 86. poravnao na 2:2, a pobjedu gostima donio je Ruben Neves u petoj minuti sudijske nadoknade.