Grupa G

Leipzig srušio Zvezdu u Ligi šampiona

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Lajpciga rezultatom 3:1 u meču 3. kola G grupe Lige šampiona.

Crvena zvezda nije dugo izdržala, Leipzig dolazi do pogotka već u 12. minuti. Xavi Simons je odigrao sjajno dodavanje koje je pokupio David Raum i unutar šestnaesterca opucao loptu, koja odlazi u mrežu za 1:0.

Leipzig do drugog pogotka dolazi u 59. minuti, odbrana Zvezda je ostavila previše prostora i Xavi Simons je znao to iskoristiti. Zakucao je loptu u desne rašlje. Omri Glazer nije mogao ništa – 2:0.

Zvezda se vraća u igru 70. minuti, Marko Stamenić je naletio na loptu unutar kaznenog prostora i svladao golmana udarcem po sredini gola i tako smanjio na 2:1. Leipzig ipak završava sve dileme oko pobjednika u 84. minuti, odbijanac je pokupio Dani Olmo i zakucao loptu u mrežu. Golman Glazer je bio potpuno nemoćan.