“Leo Gdjessi”? Francuzi: “Messi je nestao, opet nije ništa pokazao”

Paris Saint Germain se oprostio od jednog trofeja već u januaru. U osmini finala francuskog kupa na Parku prinčeva šokirala ga je Nica i izbacila na penale 6:5 nakon što u 90 minuta nije bilo golova.

Ključni penal u sedmoj seriji promašio je za Parižane mladi Nizozemac Xavi Simons (18) kojem je šut odbranio PSG-ov golman na posudbi u Nici, Poljak Marcin Bulka, kao i ranije Leandru Paredesu, a Dante zabio panenku Gigiju Donnarummi, prenosi 24sata.hr.

Čudna odluka

Čudna je odluka trenera Mauricija Pochettina da odgovornost u tako važnom trenutku prepusti klincu kojemu je to bila tek šesta seniorska utakmica, a na raspolaganju su mu bili Danilo Pereira, Thilo Kehrer, Presnel Kimpembe i Donnarumma.

"Poredak prvih pet pucača odlučili smo ranije. Mislili smo da ćemo proći u tih pet, a nakon toga pucaju oni koji se dobro osjećaju. Ako je on u momčadi, ima jednako pravo da puca kao i drugi.

Razočaran je, kao i ostali, što smo ispali, ali imamo potpuno povjerenje u Xavija. Nije ugodan trenutak za 18-godišnjeg dječaka, ali ne treba svaliti krivjnu na njega. Suigrači će mu pomoći da se izdigne", rekao je Pochettino.

Prvi je penal za Pariz realizirao Lionel Messi (34), koji je igrao svih 90 minuta nakon što je propustio reprezentativno okupljanje s Argentinom kako bi se bolje oporavio od korona virusa.

Zlobnici će reći da je taj penal bio jedino što je napravio protiv Nice jer je uputio jedan jedini udarac na cijeloj utakmici, izgubio loptu 29 puta, osvojio svega osam od 14 duela, 15 puta krivo dodao loptu... Prilično skromna statistika za najboljega svjetskog nogometaša po "France Footballu".

Francuski mediji nisu bili previše naklonjeni argentinskom velemajstoru koji više od mjesec nije odigrao punu minutažu.

"Lionel Messi je nestao", napisao je FootMercato i objasnio:

"Šesterostruki osvajač Zlatne lopte pružio je još jedan nastup bez okusa i nije spriječio ispadanje svoje momčadi. Argentinac koji se vraća poslije covida još je jednom razočarao. Bio je daleko ispod svog standarda i tehnički griješio. Braniči Nice nisu ga štedjeli i dali mu šansu da pokaže talent. Pokazao je jako malo toga i to se ponavlja."

Šest golova

Messi je od dolaska iz Barcelone prošlo ljeto zabio svega šest golova uz šest asistencija u 18 utakmica u svim natjecanjima. Premalo za igrača kojega Pariz mjesečno plaća 3,4 milijuna eura.

"Nije to samo pitanje postave, nego i ravnoteže u igri, o tome govorim dulje vrijeme. Bitno je koliko brzo ide lopta, kako pronaći pravu poziciju protiv momčadi koje su kompaktne i dobro se brane. Moramo biti brži, a to je posao za koji treba vremena", kazao je trener Pochettino.

Već za dvije sedmice PSG će dočekati Real Madrid u osmini finala Lige prvaka i to su utakmice koje bi mogle odrediti Pochettinovu sudbinu. Jer jedan je trofej već izgubio, naslov prvaka šeici uzimaju zdravo za gotovo, a čeka se evropski trijumf.