odbranili prednost

Liverpool izborio rekordno 14. finale Liga kupa. Chelsea rival za trofej

Nogometaši Liverpoola rekordni, 14. put borit će se za naslov pobjednika engleskog Liga kupa (Carabao Cup).

Mjesto u finalu osigurali su odigravši 1:1 protiv Fulhama u revanšu polufinala na londonskom Craven Cottageu čime su odbranili prednost od 2:1 stečenu na svom Anfieldu.

Ekipa pod vodstvom njemačkog treenra Jurgena Kloppa povela je u 11. minuti pogotkom Luisa Diaza.

Fulham je izjednačio u 77. minuti. Strijelac je bio Issa Diop. No, domaća ekipa nije uspjela doći do još jednog pogotka kojim bi "poništili" Liverpoolovu pobjedu u prvoj utakmici.

U utorak su se do svog desetog finala Lihga kupu probili nogometaši Chelseaja, pobijedivši na svom Stamford Bridgeu drugoligaški Middlesbrough s čak 6:1 za ukupnih 6:2.

Finale Carabao Cupa bit će odigrano 25. februara na nacionalnom stadionu Wembley u Londonu.

U njemu će Liverpool tražiti put prema desetom naslovu, a Chelsea će pokušati po šesti put trijumfirati u ovom takmičenju, prenosi HRT.