Liverpool razmontirao Arsenal u derbiju kola

Liverpool je s ubjedljivih 4:0 na Anfieldu svladao Arsenal u derbiju 12. kola Premier lige. Golove su postigli Sadio Mane, Diogo Jota, Mohamed Salah i Takumi Minamino.

Prvo poluvrijeme obilježio je žestoki sukob trenera Jurgena Kloppa i Mikele Artete u 32. minuti zbog kojeg su obojica dobili žuti karton, da bi samo sedam minuta nakon toga Mane udarcem glavom doveo Liverpool u vodstvo poslije ubačaja Alexandera-Arnolda iz slobodnog udarca.

Veliku je grešku u 52. minuti napravio Arsenalov lijevi bek Nuno Tavares, dodao je loptu Diogu Joti koji je zatim lažnjacima prevario Gabriela i golmana Ramsdalea te pogodio za 2:0.

Na 3:0 povisio je Salah poslije lijepe akcije i asistencije Manea, a vrlo sličan gol tri minute kasnije za konačnih 4:0 zabio je Minamino na drugu asistenciju Alexendera-Arnolda na utakmici.

Liverpool je na tablici drugi s 25 bodova, Arsenal peti s 20.