NBA

Ludilo Hardena u pobjedi Clippersa, Dončić fantastičan u porazu od Denvera

James Harden odigrao je ludih nepunih šest minuta u posljednjoj četvrtini i iskoristio ih za 21 koš

Los Angeles Clippersi stigli su do osme uzastopne pobjede nakon što su u noći na utorak pobijedili Indiana Pacerse 151:127. Najveće zvijezde superekipe odigrale su sjajnu utakmicu.

James Harden odigrao je ludih nepunih šest minuta u posljednjoj četvrtini i iskoristio ih za 21 koš (trica 6/7, ukupno 7/8), a utakmicu je završio s 35 poena i devet asistencija. Kawhi Leonard dodao je 28, a Paul George 27 koševa, dok je centar Ivica Zubac u samo 26 minuta na parketu pobjedi pridonio s 18 poena, 16 skokova, tri asistencije i tri blokade

Clippersi trenutno imaju najveći niz pobjeda u ligi, a do ove su stigli uz 77 koševa do poluvremena i rekordom kluba u ovoj sezoni. Bennedict Mathurin ubacio je 34 poena za Pacerse, čiji su navijači zviždali Georgeu, kao što to uobičajeno rade od 2017., kada je isforsirao svoj odlazak iz kluba.

Dončić sjajan protiv Jokićevog Denvera, pobjeda prvaka

Nikola Jokić odigrao je najslabiju utakmicu sezone, no i s takvim učinkom srbijanskog centra, aktualni prvaci NBA lige nisu imali problema s Dallas Mavericksima. Dvostruki MVP osnovnog dijela lige i MVP prošlogodišnjeg finala ubacio je tek osam poena, uz devet skokova i sedam asistencija u Denverovoj pobjedi 130:104.

Bila je ovo treća Jokićeva utakmica ove sezone u kojoj nije ubacio dvocifreni broj poena, ali prva u kojoj je ostao limitiran na manje od deset, a da u njoj nije isključen. Samo četiri koša ubacio je nedavno Chicagu i tek devet prošlog mjeseca Detroitu, no u niti jednoj od tih utakmica nije odigrao više od 16 minuta.

Ovaj put Jokića nije limitirala minutaža, no jesu igrači Dallasa, pa je zaustavljen daleko od ovosezonskih prosjeka (27.0 koševa, 12.4 skoka, 9.5 asistencija). Napadački teret Nuggetsa u ovoj utakmici preuzeli su na sebe Jamal Murray s 22, Aaron Gordon s 21 te Reggie Jackson s 20 poena.

Dončić dominira statistikom

Luka Dončić nije imao toliko problema s odbranom domaćina pa je do 38 poena stigao uz 28 u prvom dijelu i fantastičnom drugom četvrtinom u kojoj je pogodio 8/9 pokušaja (trica 6/7) iz igre i ubacio 22 koša. Ukupnom učinku dodao je 11 skokova i osam asistencija.

Bila je ovo deseta uzastopna utakmica u kojoj je Dončić postigao minimalno 30 koševa. U decembru je na prosjecima od 36.4 poena, 9.0 skokova i 12.1 asistencije po utakmici.