NJEMAČKI TRAGIČARI

Dugo će pamtiti kiks u Ligi prvaka: Neuer napravio istu grešku kao legendarni Kahn 2002. godine

Manuel Neuer, golman Bayerna, definitivno će dugo pamtiti 88. minutu sinoćnje utakmice Lige prvaka protiv Reala.

Bayern je vodio 1:0, a osim Alphonsa Daviesa, zaslužan za to je bio Neuer, koji je fantastično branio i frustrirao napadače Reala. Međutim, u 88. minuti, jedan od najboljih golmana u historiji napravio je nevjerojatan kiks i poklonio gol Realu.

Vinicius Junior je slabo šutirao s 20 metara udaljenosti, činilo se da će Neuer lako uhvatiti loptu, no ona mu je ispala iz ruku. Joselu je bio na pravom mjestu te poslao loptu u gol za izjednačenje na 1:1. Taj gol je “presjekao” igrače Bayerna, koji su samo četiri minute kasnije primili i drugi pogodak te ostali bez finala Lige prvaka.

Ipak, Neuer nije jedini njemački golman koji je doživio sličnu sudbinu da se pretvori iz junaka u tragičara. Prije 22 godine, nešto slično se dogodilo Oliveru Kahnu, i to na najvećem natjecanju na svijetu – Svjetskom prvenstvu.

Tokom Svjetskog prvenstva 2002. godine u Japanu i Južnoj Koreji, Kahn je svojim čudesnim obranama nosio Njemačku sve do finala protiv Brazila. Međutim, u 67. minuti Kahn je napravio nevjerojatnu grešku i poklonio gol Brazilu na vrlo sličan način kao što je to Neuer učinio sinoć protiv Reala.