INTER MIAMI

Messi i Alba odigrali akciju kao u slavnim danima iz Barce, Argentinac zabio fantastičan gol

Lionel Messi i Jordi Alba podsjetili su na slavne dane iz Barcelone, odigrali su fantastičnu akciju za kasni pogodak kojim je Inter Miami izbjegao poraz kod LA Galaxyja.

Igrala se 92. minuta utakmice kada je tandem koji je do sada zajedno odigrao 357 utakmica uzeo stvari u svoje ruke i donio bod svojoj momčadi. Messi i Alba odigrali su dva dupla pasa prije nego što je povratna lopta došla do Argentinca koji je zakucao za 1:1.

Inače, bio je to Messijev prvi gol ove sezone, a u prošlom kolu upisao je asistenciju u pobjedi 2:0.

Već u 13. minuti Riqui Puig zapucao je kazneni udarac za domaćina, ali Galaxy je ipak došao u prednost u 75. preko Dejana Joveljića. Bilo je to nedovoljno, domaćini nisu izdržali pritisak u završnim minutama koje su odigrali s igračem manje u polju. Naime, u 88. minuti isključen je Marco Delgado.

Inače, uzbudljiva utakmica pamtit će se po rekordu. Na tribinama je bilo 27.642 gledatelja što je najviše u utakmicama Galaxyja u regularnom dijelu sezone.

"Ovo na neki način predstavlja sve što smo željeli da ovaj sport bude. Radili smo na tome toliko mnogo godina", zadovoljno je prokomentirao povjerenik MLS-a Don Garber.