Messi postigao najbrži gol za Argentinu

Lionel Messi oduševio je argentinske navijače u Pekingu. On je zabio najbrži gol u svojoj reprezentativnoj karijeri u pobjedi (2:0) u prijateljskoj utakmici protiv Australije.

Legendarni nogometaš pogodio je nakon samo 79 sekundi na bučnom Radničkom stadionu.

Navijači su odmah došli na svoje kada je Argentina osvojila loptu na australskoj polovini u drugoj minuti.

Enzo Fernandez pronašao je Messija, koji je zaobišao dvojicu defanzivaca, prije nego što je savladao golmana udarcem izvan šesnaesterca.

Messi, koji je prošle sedmice potvrdio da želi preći u američki Inter Miami, sada je zabio u sedam uzastopnih utakmica za Argentinu.

Očitom, Leo još ne pokazuje znakove usporavanja uoči svog 36. rođendana sljedeće sedmice, prenosi HRT.

More plavo-bijelih dočekalo je ekipe kad su izašle na teren s nadmoćnom većinom od 68.000 gledalaca koji su nosili argentinske dresove na stadionu na kojem su Messi i Argentina osvojili olimpijsko zlato 2008.

"Nigdje ne vidim žute majice", rekao je selektor Australije Graham Arnold prije utakmice i dodao:

"Samo se stvarno nadam da će Lionel Messi dobiti mali postotak od prodaje dresova jer nikada u životu nisam vidio toliko argentinskih dresova s brojem 10".

Argentina je udvostručila svoje vodstvo u drugom poluvremenu kada je Rodrigo De Paul ubacio u kazneni prostor. German Pezzella pronašao je poziciju između dvojice stopera i pogodio glavom za konačnih 2:0.