liga prvaka

Milan se uspio dokopati Evropske lige, PSG jedva prošao dalje

Večeras su igrani susreti grupne faze nogometne Lige prvaka.

Milan je sa 2:1 porazio Newcastle u posljednjem meču grupne faze Lige prvaka.

Newcastle je poveo u 33. minutu nakon jednog odbijanca Joelinton nevjerovatnim volej udarcem pocijepao mrežu protivnika.

Ali, gostujući sastav Milana se u život vratio tokom 59. minute kada je Olivier Giroud namjestio loptu za Kristijana Pulišića, a ovaj je kroz noge Martina Dubravke postigao gol.

Bljesnula je kontra Milana u 85. minutu koju je povukao Alesandro Florenzi, loptu dodao do Jovića koji je proslijedio kao Noi Okaforu, a ovaj asistirao za Samuela Čukvuezea nakon čega je ovaj bio precizan za vodstvo italijanskog kluba od 2:1 što je bio i konačni rezultat meča.

Grupa F je opravdala epitet grupe smrti i svako kolo je ponudilo po dva senzacionalna duela, a tako je bilo i večeras. Borussia Dortmund i PSG su remizirali rezultatom 1:1. Domaći tim je poveo golom Adeyemija, a PSG-u je brzo poravnanje donio Warren Zaire-Emery.