Mourinho se ne mora ni vraćati u London: Dinamo stigao 0:2 iz prvog meča i izbacio Tottenham iz EL

Fudbaleri Dinama slavili su protiv Tottenhama rezultatom 3:0 nakon produžetaka i izborili su četvrtfinale Evropske lige.

Tottenham je, kao veliki favorit dočekao dvomeč i slavio rezultatom 2:0, pa se očekivalo da rutinski privedu kraju ogled sa Dinamom na Maksimiru.

Stoga, Jose Mourinho je kombinovao sastav, ali ono što ga je snašlo 120 minuta kasnije, bit će jedan od najtežih udaraca u karijeri slavnog Portugalca.

U prvom dijelu nije bilo golova. Malo više su prijetili gosti, ali bez problema za Dominika Livakovića.

Nastavak donosi ludnicu u Zagrebu. Prvo je u 62. minuti Mislav Oršić doveo Dinamo u vodstvo, da bi u 83. minuti isti igrač ponovo pogodio nakon lijepe akcije i tako odveo tim u produžetke.

Tada je već ušla ‘voda u uši’ gostima iz Sjevernog Londona. Osokoljeni fantastičnom predstavom, igrači Dinama nastavili su dobro igrati i u produžecima, a nevjerovatni Oršić je i trećim golom bacio na ‘koljena’ slavne goste.

Ostalo je 3:0 tako da Dinamo slavi najveći uspjeh u modernoj historiji i zadaje Mourinhu i ekipi udarac od kojeg će se teško oporaviti.

Dinamo je nakon ovog prolaza inkasirao milion i po eura. Tako je ove sezone, samo od Evrope, tim sa Maksimira bogatiji za cifru od oko 12 miliona eura.