Mučna scena u Srbiji: Golman vrištao od bolova, igrači se hvatali za glavu

U 24. kolu srbijanske fudbalske Superlige Čukarički je na gostujućem terenu pobijedio Mladost sa 1:0.

Utakmicu je obilježila situacija iz 24. minute. Gosti su tada izveli korner, nakon kojeg je Mohamed Badamosi uputio udarac.

Golman domaće ekipe Željko Samčović sjajnom je intervencijom spriječio da lopta uđe u gol. Međutim, potom je nezgodno pao i, prema svemu sudeći, slomio lijevu ruku.

Nakon Samčovićevog prizemljenja, uslijedile su nemile scene. Golman Mladosti je vrištao od bolova, prenose Sportske novosti.

Njegovi saigrači, nakon što su shvatili o koliko se teškoj povredi radi, hvatali su se za glavu.

Na travnjak je utrčala ljekarska ekipa Mladosti. Oni su 20-godišnjem čuvaru mreže pružili pomoć i izveli ga s terena. Prema informacija koje dolaze iz srbijanskih medija, Samčović je odmah nakon toga prevezen u lokalnu bolnicu.

Umjesto Samčovića, na gol tima iz Lučana stao je Luka Savić. Čukarički je na koncu slavio. Pogodak za pobjedu postigao je Luka Stojanović u 89. minuti.