Navijači Rome vrijeđali Ibrahimovića. Evo šta je uradio Mourinho…

Kako prenosi DAZN, trener Rome Jose Mourinho naredio je navijačima Rome da prestanu pjevati rasističku pjesmu upućenu Zlatanu Ibrahimoviću.

Incident se dogodio u drugom poluvremenu meča između Milana i Rome, nekoliko minuta prije nego što je Rafael Leao zabio treći gol za domaće "Rossonere" protiv Mourinhove Rome na Stadio Meazza u derbiju italijanske Serije A (3:1 za Milan).

Prema izvještajima, slavni portugalski trener je čuo rasističko skandiranje iz sektora gostujućih navijača i zamolio je navijače "Giallorossa" da to prestanu, što su oni odmah i učinili.

Mourinho: Zaustavio skandiranje

Ibrahimović je utakmicu protiv Rome počeo na klupi, ali je ušao u drugom poluvremenu i asistirao Leau.

Mourinho je trenirao Ibrahimovića u Interu u sezoni 2008/2009., ali je švedski napadač bosanskohercegovačkog porijekla napustio "Nerazzurre" u ljeto 2009., priključivši se španskoj Barceloni.

Legendarni nogometaš vratio se u Milan na drugi mandat u ovom klubu u januaru 2020.