U lošoj formi

Nesuđeni Zmaj proživljava teške dane: Vrijeđali ga njegovi navijači, on im slao puse

Slaven je u 10. kolu SuperSport HNL-a pobijedio Osijek 1:0 i tako došao do prve pobjede prvenstvene nakon skoro dva mjeseca. Jedini gol na utakmici zabio je Benedik Mioč u 54. minuti, a nevjerovatni Marko Malenica na golu Osijeka spasio je goste od pravog debakla.

Bila je to još jedna frustrirajuća utakmica za navijače Osijeka, koji su u Koprivnici zvižducima izrazili svoje nezadovoljstvo. Na meti se našao Kristijan Lovrić, koji je ušao s klupe u drugom poluvremenu. Navijači su mu pred kraj utakmice zviždali, a on im uzvratio tako što im je poslao puse.

Drugi najskuplji igrač u historiji Osijeka igra slabu sezonu, u kojoj je zabio tri pogotka, uz tri asistencije u 13 utakmica. U posljednjih šest utakmica nije zabio ni asistirao. Kao i protiv Slavena, Lovrić je i u proteklom kolu u utakmici protiv Varaždina ušao s klupe.

Nije opravdao očekivanja

Doveden je u februaru prošle godine za 2.25 miliona eura iz Gorice. Lovrić je u to vrijeme bio jedan od najboljih igrača lige te je bio pozvan čak i u hrvatsku reprezentaciju. U Osijek ga je doveo Nenad Bjelica, a navijači su ga dočekali s oduševljenjem, nadajući se da će u narednim sezonama nositi momčad svojim golovima i asistencijama.

No očekivanja se nisu ispunila. Odigrao je zasad 47 utakmica za Osijek te zabio ukupno pet golova. Osijeku također ne ide najbolje. Ligašku pobjedu ekipa Stjepana Tomasa nema od 20. augusta, kad je pobijedila Goricu 1:0 na Opus Areni. Od tad su nanizali pet utakmica bez pobjede u prvenstvu - dva remija i tri poraza. Jedina pobjeda u tom periodu im je 4:1 protiv Kutjeva u Kupu.

Inače, Lovrić se svojevremeno dovodio u vezu i sa reprezentacijom BiH, ali na kraju je izabrao Vatrene.