Neumoljivo cijepa mreže… Strašni Haaland postavio novi rekord

Manchester City je u 5. kolu engleske Premier lige deklasirao Nottingham Forest 6:0 i došao do četvrte pobjede u prvenstvu.

Ekipa trenera Pepa Guardiole je već u 38. minuti vodila 3:0. Sva tri gola zabio je nevjerovatni Erling Haaland kojem je ovo drugi uzastopni hat-trick nakon što je prošlog vikenda s tri gola potopio Crystal Palace (4:2).

Norvežanin je prvo u 12. minuti izdržao duel s bekom Foresta i dodavanje Phila Fodena pospremio u gol za 1:0. Jedanaest minuta kasnije ispratio je akciju Cityja i poslao loptu u prazan gol, da bi u 38. minuti, nakon glavometa u šesnaestercu gostiju, skočio najviše i glavom zabio za 3:0.

Golijada Cityja nastavila se i u drugom poluvremenu. Na 4:0 povisio je Joao Cancelo u 50. minuti, a peti i šesti gol za branitelja naslova zabio je Alvarez u 65. i 87. minuti susreta.

City je u prvih pet kola zabio 19 golova, prenosi Index.hr.

Norveški napadač je došao do brojke od devet golova u pet nastupa ove sezone u nogometnoj Premier ligi. čime je postavio novi rekord.

Do sad su prvo mjesto dijelili Mick Quinn i Sergio Aguero koji su u prvih pet utakmica u Premier ligi zabili osam golova.