3:0 u setovima

Nevjerovatni Novak Đoković pobijedio Daniila Medvedeva i osvojio 24. Grand Slam u karijeri

Srbijanski teniser Novak Đoković osvojio je 24. Grand Slam turnir u karijeri nakon što je rano jutros po našem vremenu porazio Rusa Daniila Medvedeva u finalu US Opena 3:0 u setovima.

Đoković je odigrao sjajan prvi set u kojem je odmah uzeo servis rivalu, a poslije toga ga je mirno priveo kraju i dobio sa 6:3.

U drugom setu je viđena gotovo nevjerovatna borba. Obojica su imala po nekoliko prilika da oduzmu servis rivalu, a Medvedev čak i set loptu, ali otišlo se ipak u taj brejk. Tamo se bolje snalazi Đoković koji slavi sa 7:5 i dobija drugi set.

Ispostavit će se da je taj trenutak i prelomio meč jer je Novak u posljednjem setu ponovo bio bolji sa 6:3 za konačnu pobjedu.

Đoković se na ovaj način osvetio Medvedevu za poraz u finalu US Opena od prije dvije godine.