Nakon drame sa Eriksenom: Danska izgubila od Finske u šokantnoj utakmici u Kopenhagenu

90+4' - Završila je utakmica u Kopenhagenu. U šokantnom susretu koji je obilježio nesretni događaj s rušenjem Christiana Eriksena Finska je pobijedila Dansku 1:0.

90' - Igrat će se još četiri minute sudijske nadoknade.

87' - Velika prilika za Dansku nakon lijepog ubacivanja s desne strane. Poulsen je bio na udarcu, ali nije se najbolje snašao i Finci su se odbranili.

74' Hojbjerg je jako loše izveo jedanaesterac. Hradecki je uhvatio loptu. Pritisak je na Hojberga s obzirom na sve što se događalo ipak bio prevelik.

73' Penal za Dansku! Arajuuri je srušio Poulsena, Taylor je dosudio najstrožu kaznu za domaćine koji u prvi mah izgleda sporno. On je vidio kontakt Arajuuria i Poulsena i pokazao na bijelu tačku.

Hojbjerg je jako loše izveo jedanaesterac, Hradecki je uhvatio loptu.

60' Vodi Finska, strijelac je Pohjanpalo. Odlično je natrčao na ubačaj Uronena s lijeve strane i glavom zabio za 1:0. Danska je dominirala cijelu utakmicu, ali Finska se uspjela odbraniti i povesti. Loše je kod gola reagirao danski golman Schmeichel koji je do tog trenutka bio najnezaposleniji igrač na susretu.

50' Nogometaši Danske prenijeli su odličnu igru iz prvog dijela i u drugi. Finska će teško izdržati ovakav pritisak, iako treba reći da se brane organizirano.

46' Nakon kratke pauze, počelo je drugo poluvrijeme.

45+2' Kraj prvog poluvremena. Bit će pet minuta pauze.

43' nastavlja se utakmica, Mathias Jensen će zamijeniti Christiana Eriksena.

20:25 Finski nogometaši pljeskali su Dancima pri povratku na teren. Utakmica uskoro kreće.

NOVO: Utakmica Danske i Finske nastavlja se u 20.30, službeno je objavljeno. Prvo će se odigrati preostale četiri minute prvog poluvremena, zatim će uslijediti poluvrijeme od pet minuta i onda će biti odigrano drugih 45 minuta.

Danski reprezentativan Christian Eriksen srušio se tokom utakmice sa Finskom na Euru. Prema posljednjim informacijama i fotografijama iz Kopenhagena Eriksen je na nosilima otvorio oči, što je sjajna vijest. Čini se da je danski veznjak pri svijesti.

Ljekari su dugo pokušavali reanimirati Eriksena. Danski nogometaši su okružili Eriksena okrenuti leđima kako se ove grozne scene ne bi vidjele, a i prijenos susreta je ubrzo prekinut.

Nakon toga je Eriksen iznesen s terena i odvezen u bolnicu, ali zasad nema više informacija. Kada je napustio stadion, bio je priključen na kisik.

UEFA je potvrdila da je Eriksen prebačen u bolnicu i stabilno je.

19.40 - Danski nogometni savez također je u ovim trenucima objavio da je Eriksen budan i stabilan. Na daljnjim je pregledima u Rigshospitaletu.

Danski veznjak se odjednom srušio, igrači su se okupili oko njega i odmah pozvali pomoć jer su vidjeli da je njegovo stanje jako ozbiljno.

DANSKA: Schmeichel; Wass, Kjaer, Christiansen, Maehle; Hojberg, Delaney, Eriksen; Poulsen; Wind, Braithwaite

FINSKA: Hradecky; Raitala, O'Shaughnessy, Arajuuri, Toivio, Uronen; Lod, Kamara, Sparv; Pukki, Pohjanpalo