blistao u finalu

Nihad Đedović osvojio Ligu prvaka pa trofej proslavio u stilu Michaela Jordana

Košarkaši Unicaje iz Malage osvojili su pehar pobjednika Lige prvaka FIBA (Međunarodna košarkaška federacija), savladavši u finalu završnog tunira u Beogradu španskog rivala Tenerife sa 80:75.

Sa 14 poena za 18 minuta, velikoj pobjedi Malage doprinio je Nihad Đedović.

Veteran bosanskohercegovačke košarke (34) drugu sezonu član je Unicaje nakon decenije u Njemačkoj, gdje je igrao za Albu iz Berlina i Bajern Minhen.

Kamere FIBA-e su zavirile u svlačionicu novog prvakka nakon utakmice te uhvatile Đedovića kako u stilu NBA legende Michaela Jordana slavi titulu - sa popularnom cigarom kubankom.

Đedović: Postigao 14 poena u finalu

Kendricku Perryju, 31-godišnjem beku novopečenih prvaka, pripala je MVP nagrada za najboljeg igrača Final Foura.

Perry je u finalu postigao 17 koševa za 20 minuta na parketu.

Murcia je slavila svoje drugo postolje u BCL-u, nakon što je završila na trećem mjestu i na Final Fouru 2018. u Ateni.

Marcelinho Huertas iz Tenerifea izabran je za MVP-a sezone, dok je Vasilis Spanoulis iz grčkog Peristerija proglašen trenerom sezone.