frustracija u leipzigu

Nijemci tvrde da je ovo skandal: Vinicius davio Orbana, izvukao se bez isključenja pa postigao ključni gol!

Opet frustracija u Leipzigu.

Njemački klub je ispao iz evropske nogometne Lige prvaka jer je nakon 0:1 u prvoj utakmici na domaćem terenu remizirao (1:1) u večerašnjem revanšu osmine finala protiv španskog Real Madrida.

I opet se digla frka oko sudija i njihovih odluka. Momčadi iz Leipziga već je u prvoj utakmici bio poništen gol. Glavni sudija Daniele Massa (Italija) također je bio u fokusu drugog dvoboja u Madridu.

U 54. minuti, kako piše BILD, desio se sporan trenutak. Zvijezda Reala Vinicius (nadimak Vini) faulirao je Willija Orbana iz Leipziga.

Hvatao je beka Leipziga za vrat, kao da ga guši, i zatim ga gurnuo. Međutim, Massa odlučuje da ga ne isključi i daje Brazilcu samo žuti karton.

Dakle, Real može nastaviti igrati sa svih 11 igrača. Gotovo deset minuta kasnije, Vini, od svih ljudi, dovodi svoju ekipu u vodstvo…

No, samo pet minuta kasnije Orban je glavom izjednačio na 1:1. Imali su šansu i u sudačkoj nadoknadi, ali je Dani Olmo pogodio samo prečku pa Real uz veliku sudačku frku ide u četvrtfinale…