Fantastičan fudbal

Noć za pamćenje u Ligi prvaka! Kiša golova na većini stadiona, najtužniji ostali navijači Manchester Uniteda

Još jednu fantastičnu noć Lige šampiona mogli su gledati navijači širom svijeta.

Na osam utakmica vidjeli smo kišu golova, a najzanimljivije je bilo u Berlinu, Manchesteru i Napulju, iako su vrlo zadovoljni mogli biti i oni koji su gledali mečeve u Lensu, Kopenhagenu i Eindhovenu.

Real Sociedad je u vrlo dobrom meču na početku programa pobijedio Salzburg našeg Amara Dedića 2:0, dok je u jednom od mečeva večeri Braga fantzastičnim preokretom od 0:2 došla do 3:2 u Berlinu protiv Uniona.

Galatasaray je napravila veliko iznenađenje na Old Traffordu i možda koštala posla Erika ten Haga. Turci su slavili 3:2 iako su gubili 1:0 i 2:1. Presudio je kasni gol Maura Icardija koji je prije nego promašio penal. Casemiro, koji je skrivio penal je dobio crveni karton pa je United igrao s desetoricom zadnjih 15-ak minuta.

United je sada u izuzetno teškom stanju jer nema ni jedan bod nakon dva gola dok Bayern ima 6, a Galata 4.

Fantastična utakmica odigrana je i na stadionu Diego Maradona u Napulju gdje je Real slavio sa 3:2.

Napoli je poveo preko Ostigarda, a gosti preokreću preko Viniciusa i sjajnog Bellinghama koji je opostigao još jedan fantastičan gol. Zielinski je poravnao s penala na startu nastavka, da bi golman Meret autogolom u 78. minuti donio pobjedu gostima.

PSV i Sevilla su odigrali 2:2, Lens je napravio veliko iznenađenje jer je pobijedio Arsenal 2:1, Inter je dobio Benficu 1:0, a Bayern u gostima Kopenhagen 2:1.