Sjajan niz Dobojlija

Novi kiks Sarajeva, Sloga ih po drugi put pobijedila

Ekipa Sloge je danas na Stadionu Luke u Doboju slavila veliku pobjedu nad ekipom Sarajeva rezultatom 3:0 u okviru 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Utakmica nije mogla početi bolje za ekipu Sloge. Već u četvrtoj minuti, nakon odličnog dodavanja Jovića, Vidić postiže lijep pogodak i dovodi domaće u vodstvo. Samo dvije minute poslije, to vodstvo je moglo biti udvostručeno. Redžić je dobro šutirao, ali Šahinović brani, javlja SC Sport.

Nije trebalo ni ekipi Sarajeva da se oporavi od početnog šoka. Više su držali loptu u svome posjedu i pravili su pritisak na odbranu domaćih. Izveli su i tri kornera, ali nisu uspjeli da se nađu u izglednoj prilici za postizanje pogotka.

Ali u 28. minuti smo svjedočili još jednoj neobičnoj situaciji, najblaže rečeno. Nakon što je jedan igrač gostiju loše dodao loptu, nju je “pokupio” Jović ali je sudija svirao nedozvoljenu poziciju. Gotovo identična situacija kao na utakmici između Sarajeva i Tuzla Cityja. Uzalud su bili veliki protesti domaćih igrača.

Ponovo se Jović našao u dobroj prilici, pet minuta poslije, ali lopta odlazi preko gola. Bila je ekipa Sloge i u nastavku konkretnija, uspjeli su da upute dva centaršuta, ali sreća i golman Šahinović su spasili goste.

U 40. minuti dolazi do malog koškanja među igračima na terenu, a sve završilo sa žutim kartonom za igrača Sarajeva Slavišu Radovića. Tek u 44. minuti Soldo pokušava sa distance za gostujuću ekipu, ali nije bilo veće opasnosti po gol domaćih. Sa vodstvom Sloge od 1:0 se završilo prvo poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme je počelo mirnije nego prvo, ali je Sloga uspješno održavala rezultatsku prednost, dok je Sarajevo izgledalo potpuno bezopasno. U 55. minuti Šahinović pravi veliku grešku, ispušta loptu, ali nakon gužve ispred njegovog gola domaći ne uspijevaju da postignu pogodak.

U 60. minuti Čataković pokušava sa distance, a minutu poslije i Buljubašić, ali bez većih opasnosti po gol domaćih. U 65. minuti i Hasić je pokušao šutem sa distance, ali bez uspjeha.

U 72. minuti ponovo sporna situacija. Domaći su tražili penal jer je navodno jedan od igrača gostujuće ekipe igrao rukom, ali BIlbija se ni ovoga puta nije oglasio.

I u 78. minuti ekipa Sloge dolazi do drugog pogotka i rješava pitanje pobjednika. Nikolić se najbolje snašao nakon centaršuta i postigao je pogodak za udvostručenje vodstva svoje ekipe.

Nastavila je Sloga da napada i nakon drugog pogotka. Baranov i Nikolić su imali najozbiljnije prilike ali bez uspjeha.

Konačno, u 92. minuti Šipovac stavlja tačku na “i”, te nakon asistencije Baranova postiže treći pogodak za Slogu i postavlja konačni rezultat.