Novi šamar za Manchester United, savršen debi Gerrarda

Aston Villa je dočekala Brighton na svom terenu, bio je to debi Stevena Gerrarda na klupi novog tima, prvog kog će trenirati u Premijer ligi.

Na kraju, pobjeda domaćih, prekid očajnog niza, prvi gol je djelo Watkinsa u 83. minuti utakmice, drugi je postigao Mings u 88.

Sjajan debi Gerrarda.

U duelu Burnleya i Crystal Palacea pobjednika nije bilo, vidjeli smo čak pet golova u prvom poluvremenu. Benteke je doveo goste u prednost u 8. minuti meča, da bi Mee uspio da izjednači. Wood je doveo domaćina u prednost u 27. minuti, a onda "blickrig" gostiju do kraja poluvremena, Benteke i Guehi su bili strijelci za prednost Palacea.

Ipak, izjednačenje domaćinu donosi Cornet u 49. minuti.

Vidjeli smo još jedan rezultat 3:3 danas, i to u duelu Newcastlea i Brentforda. Lascelles je doveo domaćina u prednost u 10. minuti, a onda su Toney i Henry preokrenuli rezultat.

Joelington je izjednačio do kraja poluvremena, u 39. minuti.

Lascelles je postigao i autogol, igrao se 61. minut kada je Brentford stigao do prednosti, ali je Saint-Maximin izjednačio u 75. minuti meča i tako je donio bod svom timu koji je u ovom trenutku posljednjeplasirani tim prvenstva.

Posljednjeplasirani je jer je Norwich danas pobijedio, iako su gubili od 4. minute kada je gol postigao Che Adams, uspjeli su da preokrenu. Prvo je Pukki u 7. minuti izjednačio, da bi Hanley u 79. donio tri boda svom timu.

Wolvesi su savladali West Ham sa 1:0, bio je to veoma tvrd duel, gosti su konačno poklekli, očigledno je bilo da im fali Ogbonna kao što će im faliti do kraja sezone.

Jedini gol na ovom meču postigao je Raul Jimenez u 58. minutu utakmice.

Manchester United je ponovo poražen, ovoga puta od Watforda u gostima, bilo je 4:1.

Već u 11. minuti penal za domaćina, De Gea je dva puta spriječio gol (nakon prvog je penal ponovljen), da bi u 28. minutu King bio strijelac vodećeg gola.

Već u 44. minuti je Sarr povisio na 2:0, moglo je biti i više do kraja poluvremena, ali je De Gea bio sjajan.

I onda u nastavku tračak nade za goste, Van de Beek je bio strijelac gola u 50. minuti nakon dodavanja Ronalda, da bi Harry Maguire bio izbačen iz igre zbog drugog žutog kartona u 69. minuti utakmice. Još dva gola u mreži De Gee do kraja, prvo je Pedro u drugoj minuti nadoknade vremena postigao gol za 3:1, da bi konačnih 4:1 bilo delo Dennisa.