Novi senzacionalan poraz Barcelone: Nakon ovog opasno joj visi Liga prvaka

Nogometaši Rayo Vallecana senzacionalno su pobijedili na Nou Campu Barcelonu s 1:0 u zaostaloj utakmici Primere.

Katalonci su primili gol već u 7. minuti, preko Alvara Garcije, koji je s desne strane prevario Marc-Andréa Ter Stegena. Barca je u 86. minuti ostala s igračem više nakon što je Iraola dobio crveni karton zbog nesportskog ponašanja, ali umjesto da domaći dođu do izjednačenja ili čak preokreta, gosti su bili bliže drugom golu.

Sudac Diaz de Mera je utakmicu produžio čak 14 minuta, a u 110. minuti Pathe Ciss je pogodio stativu. Barceloni je to čak treći poraz kod kuće u samo deset dana, nakon eliminacije u Evropskoj ligi od Eintrachta  (3:2) i 1:0 poraz od Cadiza u La Ligi. Barca je i dalje druga, ali prednost se istopila, a kako igra u posljednje vrijeme, opasno joj visi plasman u Ligu prvaka.

Rayo Vallecano je tako praktički osigurao naslov Real Madridu, kojemu nedostaje samo jedan bod u zadnjih pet kola za titulu prvaka Španije.