Novi šok za Džeku i saigrače. Ostaje li Dijamant bez trenera?

Nogometaši Rome su prekinuli seriju poraza u međusobnim mečevima protiv Intera i u 8. kolu italijanske Serije A kao gosti u Milanu slavili sa 2:1.

Ekipa slavnog trenera Josea Mourinha (zbog kazne meč gledao s tribina) gubila je sa 0:1 (Federico Di Marco 40. minut), prije nego što su Paulo Dybala (39) i Chris Smalling (75) preokrenuli rezultat u korist gostiju.

Edin Džeko je u 10. minuti pogodio za Inter. Džeko je primio loptu u šesnaestercu, odlično se zagradio i iz okreta majstorskim udarcem pogodio mrežu “Vučice”.

No, nakon intervencije VAR-a, sudac je poništio pogodak našeg Dijamanta zbog minimalnog ofsajda.

Ovo je bio već četvrti poraz Intera u osam kola, što bi, kako prenose italijanski mediji, moglo "zakucati" sudbinu trenera Simonea Inzaghija na klupi Nerazzurra. Roma sada ima 16 bodova, Inter četiri manje.