Nurkićevi Blazersi odigrali četvrtinu za historiju i – izgubili

Portland Trail Blazersi odigrali su jednu od najboljih četvrtina u modernoj historiji protiv Los Angeles Lakersa u svom Moda Centru.

Njihovih 45:13 u drugom periodu protiv LeBrona Jamesa i društva dugo će se pamtiti. Međutim, pad u trećoj četvrtini umanjio je značaj impresivnih 12 minuta prije poluvremena.

Lakersi su dominirali u trećem periodu (40:20), a drugi dio meča su dobili su 75:41. Na kraju je bilo 121:112 za goste.

Anfernee Simons predvodio je Blazerse sa 31 poenom. "Trojke" je šutirao 13/7. Damian Lillard dodao je 24 koša. No, efikasno izdanje bekovskog tandema nije bilo dovoljno Portlandu.

Domaćin je na poluvremenu vodio 71:46. Međutim, uspio je na kraju izgubiti.

Portland se muči. Ostvario je samo dvije pobjede u posljednjih devet utakmica.

"Jednostavno ne možemo završiti. Želim pobjeđivati. Mislim da nije tajna da želim pobjeđivati. Mislim da moramo učiniti sve što je potrebno kako bismo bili u poziciji da pobjeđujemo", rekao je frustrirani Lillard.

Naš centar Jusuf Nurkić ostao je na samo dva poena uz četiri lične greške za 16 minuta u redovima Portlanda.

Na drugoj strani, James je postigao 37 koševa. Blistao je i centar Thomas Bryant sa 31 poenom.

Blazersi su sada na omjeru od 21 pobjede i 25 poraza. Lakersi imaju pobjedu više uz isti broj poraza.

Portlandu je ovo bio treći uzastopni izgubljeni meč.