novi skandal

Odluka bh. arbitra pokrenula haos u ABA ligi. Sudačka komisija stala na njegovu stranu

Novi skandal povezan sa suđenjem potresa regionalnu ABA ligu.

Košarkaši podgoričke Budućnosti savladali su u crnogorskom derbiju Mornar poslije burnih 45 minuta (103:100).

Napad za pobjedu

Međutim, trijumfu Podgoričana u produžetku obilježio je skandal na kraju regularnog dijela.

Pri rezultatu 86:86 Vladimir Mihailović je promašio slobodno bacanje, a Mornar je imao napad za pobjedu.

Marcus Weathers se zaletio i digao na šut sa svoje polovine, a Mihailović je skočio da bi mu zasmetao.

Tom prilikom je došlo do fizičkog kontakta.

Sudija Ernad Karović, inače iz Bosne i Hercegovine, podigao je ruku kao da će da svira prekršaj, ali je naprasno odustao pa su uslijedili protesti sa klupe Mornara, prenosi Nova.rs.

Trener Mornara Mihailo Pavićević je isključen tom prilikom zbog druge tehničke greške.

Uz njega je put svlačionice otišao i Lazar Pavićević. U produžetku je Ljubomir Vujačić vodio meč sa klupe Mornara.

Poslije svega su se oglasili i Barani preko društvenih mreža.

Weathers šutirao

„Ne boli poraz, kao poraz, boli nepravda koja je učinjena. Suvišne su riječi, snimak sve govori! Presudite sami“, piše u objavi Mornara uz priložen snimak.

Zbog gužve koja se digla, oglasila se i Sudačka komisija ABA lige:

"00:01 sekundi do kraja četvrte četvrtine dogodila se situacija u kojoj je igrač Mornar-Barskog zlata Marcus Weathers šutirao trojku a igrač Budućnosti VOLI Vladimir Mihailović, licem okrenut prema šuteru i u ispravnom odbrambenom stavu, skače visoko unutar granica svog cilindra i odbrambenog položaja.

Igrač s loptom Marcus Weathers svojim je pokretom prema naprijed napravio kontakt s Vladimirom Mihailovićem. Situaciju su ispravno procijenili suci, jer su odlučili ne dosuditi ništa".