PORAZ NA GOSTOVANJU

Osmi poraz u sezoni katastrofalnog Chelsea

Chelsea je pretrpio čak četvrti poraz u šest posljednjih premierligaških kola

Chelsea je pretrpio čak četvrti poraz u šest posljednjih premierligaških kola. Ekipa Mauricija Pochettina poražena je na gostovanju kod Wolverhamptona rezultatom 2:1, a golove vrijedne tri boda koji su izazvali delirij na tribinama Molineuxa zabili su gabonski veznjak Mario Lemina i irski bek Matt Doherty.

Chelseajevog golmana Đorđa Petrovića prvi je načeo Lemina u 51. minuti. Pablo Sarabia je precizno nabacio iz kornera, a Gabonac je udarcem glavom matirao američko-srbijanskog čuvara mreže. Lemina je u Wolvese stigao početkom godine iz francuske Nice za 11 miliona eura.

Rezultat se nije mijenjao do druge minute sudijske nadoknade kada je Doherty u maniri napadača odlično reagirao na jednu odbijenu loptu i odveo Wolvese do prednosti koja se pokazala nedostižnom. Do kraja je Christopher Nkunku uspio samo ublažiti poraz gostiju.

Chelsea bi opet mogao ostati bez Evrope

Newcastle, Manchester United, Everton i sada Wolverhampton su ekipe koje su u posljednjih šest kola nanosile poraz Chelseaju koji se uprkos stotinama miliona potrošenih na transfere nalazi na desetom mjestu tabele. Londonski klub ove sezone ima osam poraza i ponovno bi mogao ostati bez Evrope.