fa kup

Ovo ni na PlayStationu nema: Imali 78 posto vremena posjed lopte i 38 šuteva ka golu, ali izgubili

Prava senzacija viđena je u šesnaestini finala engleskog FA Kupa, gdje je ekipa Maidstonea slavila protiv Ipswicha sa 2:1, i tako ih izbacila iz takmičenja.

Ono što je posebno zanimljivo, jeste da je Maidstone engleski šestoligaš, dok je ekipa Ipswicha jedan od kandidata za ulazak u Premier ligu, i nalazi se na drugom mjestu Championshipa.

Da stvar bude još nevjerovatnija, Ipswicha je tokom meča imao čak 78 odsto vremena loptu u svojim nogama, a uz to su i uputili 38 šuteva. Ipak, ni to im nije pomoglo, dok je Maidestone sa svega dva šuta ka golu, došao do dva pogotka, i historijske pobjede.

Gosti su poveli preko Lamara Raynoldsa u 43. minutu, da bi u 56. Jeremy Sariamento donio izjednačenje Ipswichu. Ipak, deset minuta kasnije, Sam Korn je pogodio i donio veliki trijumf Maidstoneu.

Posebno zanimljiva činjenica jeste da je trener Maidstonea Kamerunac, George Elokewi, inače bivši fudbaler Wolverhamptona.